Donald Trump a ajuns la Londra pentru un summit NATO tensionat

Preşedintele american, Donald Trump, a sosit luni seară la Londra pentru a participa la evenimentele care vor marca împlinirea a 70 de ani de la înfiinţarea Alianţei Nord-Atlantice, un summit care se anunţă tensionat după declaraţiile omologului său francez, Emmanuel Macron, că NATO se află în stare de "moarte cerebrală", potrivit AFP.

Avionul prezidenţial Air Force One a aterizat în cursul serii pe aeroportul Stansted, în apropiere de Londra.

"Plec în Europa pentru a reprezenta ţara noastră şi a mă bate pentru americani în timp ce 'democraţii care nu fac nimic' au programat intenţionat o audiere în procedura de destituire în acelaşi moment cu NATO", a scris pe Twitter liderul de la Casa Albă, la scurtă vreme după plecarea sa.AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas