Donald Trump anulează summitul G7 prevăzut în iunie la Camp David

Preşedintele american, Donald Trump, a anulat summitul G7 prevăzut în iunie la Camp David din cauza pandemiei de coronavirus, a anunţat joi Casa Albă, notează AFP.

"Summitul liderilor G7 pe care Statele Unite urmau să îl organizeze în iunie la Camp David va avea loc prin videoconferinţă", a declarat Judd Deere, purtător de cuvânt al executivului american.

Casa Albă a precizat că, pentru a continua "strânsa coordonare" între cele şapte ţări, alte reuniuni prin videoconferinţă vor avea loc în aprilie şi mai.AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...