Donald Trump anulează summitul G7 prevăzut în iunie la Camp David

Preşedintele american, Donald Trump, a anulat summitul G7 prevăzut în iunie la Camp David din cauza pandemiei de coronavirus, a anunţat joi Casa Albă, notează AFP.

"Summitul liderilor G7 pe care Statele Unite urmau să îl organizeze în iunie la Camp David va avea loc prin videoconferinţă", a declarat Judd Deere, purtător de cuvânt al executivului american.

Casa Albă a precizat că, pentru a continua "strânsa coordonare" între cele şapte ţări, alte reuniuni prin videoconferinţă vor avea loc în aprilie şi mai.AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...