Donald Trump este dispus să se întâlnească cu Kim Jong-Un

Președintele american Donald Trump este dispus să se întâlnească cu liderul nord-coreean Kim Jong-Un, transmite agenția Bloomberg News, preluată de Reuters.

Într-un interviu acordat luni agenției Bloomberg, Trump a declarat: "Dacă ar fi potrivit pentru mine să mă întâlnesc cu el, absolut că aș face-o, aș fi onorat să fac asta". "În condițiile potrivite", a precizat președintele Statelor Unite.

DPA citează, din aceeași sursă, încă un comentariu al lui Trump pe marginea propriei declarații: "Cei mai mulți oameni politici nu ar spune asta niciodată, dar eu vă spun că în condițiile potrivite m-aș întâlni cu el".

"Avem o știre de ultimă oră", a adăugat președintele.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...