Donald Trump internat în spital ''pentru câteva zile''

Preşedintele american, Donald Trump, testat pozitiv la coronavirus, va fi internat într-un spital de la periferia Washingtonului "pentru câteva zile", a anunţat vineri Casa Albă, scrie AFP.

"Ca măsură de extremă prudenţă şi la recomandarea medicului său şi a experţilor medicali, preşedintele va lucra din birourile prezidenţiale de la (spitalul) Walter Reed în următoarele zile", a declarat purtătoarea de cuvânt a Casei Albe, Kayleigh McEnany.AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei