Donald Trump: "Pare cert" că jurnalistul Jamal Khashoggi este mort

Donald Trump: "Pare cert" că jurnalistul Jamal Khashoggi este mort

Jurnalistul saudit critic al regimului de la Riad, Jamal Khashoggi, care a dispărut pe 2 octombrie din consulatul Arabiei Saudite la Istanbul şi ar fi fost asasinat de agenţi din ţara sa, "pare cert" că a murit, a declarat joi preşedintele american, Donald Trump, citat de AFP şi Reuters.

Întrebat de un reporter pe Andrews Air Force Base dacă crede că Jamal Khashoggi este mort, liderul de la Casa Albă a răspuns: "Cu siguranţă, mi se pare cert că este aşa". "Asta este foarte trist", a mai spus Donald Trump.AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Dispare rețeta de la medicul de familie / „Vă duceți la o farmacie, pe baza CNP-ului sau a cardului de sănătate sau a noii cărți de identitate”

2 „Donald J. Trump m-a violat împreună cu Jeffrey Epstein”. Ce dezvăluie noile documente din dosarele care-l vizează pe infractorul sexual

3 Milionarul român, care s-a lăfăit în banii celor de la Dinamo, a murit singur și uitat de lume. „Îi dădea bani Elenei Cîrstea. S-a separat de soție”

4 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

5 VIDEO Prefectul și subprefectul de Olt au fost plasați sub control judiciar