Donald Trump s-a întors la Casa Albă, la câteva ore după anunţul înfrângerii sale

Preşedintele Donald Trump s-a întors la Casa Albă sâmbătă după-amiază după o dimineaţă petrecută la clubul său de golf şi la câteva ore după anunţul înfrângerii sale de către democratul Joe Biden în alegerile prezidenţiale din 3 noiembrie, transmite AFP.

Preşedintele Statelor Unite a petrecut puţin peste patru ore la clubul său din Sterling, statul Virginia, unde a fost văzut pe terenul de golf.

Donald Trump îşi încheie mandatul de preşedinte pe 20 ianuarie 2021. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?