Donald Trump și-a reînnoit atacurile pe Twitter împotriva primarului Londrei

Președintele american, Donald Trump, și-a reînnoit luni atacurile pe Twitter împotriva primarului Londrei, Sadiq Khan, ca răspuns la o declarație a primăriei capitalei britanice care îl acuză pe liderul de la Casa Albă că scoate din context declarațiile făcute de Khan, relatează AFP.

''Scuză patetică a primarului Londrei, Sadiq Khan, care a trebuit să găsească o explicație rapidă la declarația sa 'Nu este motiv de alarmare!' Media tradiționale se străduiesc din greu pentru a vinde această versiune'', a declarat Trump.

AFP precizează că Sadiq Khan a făcut referire în acea declarație la prezența sporită a poliției la Londra, în timp ce Trump a văzut în aceasta o subestimare a amenințării teroriste.

AGERPRES


populare
astăzi

1 De citit...

2 „Operațiunea Epic Fury a fost de o aroganță uluitoare. Un atac nuclear ar aduce Armaghedonul”

3 Scandal uriaș într-un colegiu de elită: fiul Marei Bănică ar fi fost bătut cu picioarele de un profesor. Poliția a emis ordin de protecție

4 Netanyahu, iritat după ce planurile Mossad privind o revoltă în Iran au eșuat: „scenariul rapid” nu s-a materializat

5 Un autocar cu 38 de copii s-a răsturnat pe Drumul Expres Pitești-Craiova, după ce a lovit un autoturism oprit, nesemnalizat