Donald Trump va asista la summitul NATO din luna mai (Casa Albă)

Casa Albă a confirmat marți seară că președintele american, Donald Trump, va asista la primul său summit NATO, la 25 mai, la Bruxelles, transmite AFP.

"Președintele este nerăbdător să se întâlnească cu partenerii din NATO pentru a reafirma angajamentul nostru față de NATO și pentru a discuta despre chestiuni esențiale pentru Alianță, în special partajarea responsabilității aliaților și rolul NATO în lupta împotriva terorismului", a anunțat Casa Albă într-un comunicat.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?