Două femei, înjunghiate mortal în oraşul scoţian Kilmarnock; presupusul atacator s-a sinucis

Trei persoane au fost ucise joi seară, inclusiv presupusul autor, într-o dublă crimă urmată de sinucidere în oraşul scoţian Kilmarnock, relatează The Guardian.

O asistentă în vârstă de 39 de ani, probabil asistentă medicală, a fost înjunghiată mortal în parcarea spitalului Crosshouse University din acest oraş, în jurul orei locale 19:45.

Circa 20 de minute mai târziu, o altă femeie, în vârstă de 24 de ani, a fost de asemenea înjunghiată pe o stradă din centrul oraşului. Transportată la acelaşi spital, ea a decedat ulterior.

Puţin timp mai târziu, un bărbat aflat la volanul unui autoturism a murit după ce s-a aruncat cu maşina de pe un viaduct.

Poliţia consideră că aceste incidente sunt corelate, dar nu este vorba despre un act terorist şi nici nu mai există vreo ameninţare pentru populaţie.AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Româncă șocată de prețuri în St. Moritz, cea mai scumpă stațiune din Elveția. Cât a plătit pentru o felie de pizza

3 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim? / Un indiciu că ținta Curții de Apel București este suspendarea din CCR, pe 10 februarie, doar a lui Da…

4 BREAKING Ședință tensionată la PNL! Cele două tabere conturate în partid au dus prima luptă în spatele ușilor închise

5 Femeie de afaceri din România, țepuită de 2,5 milioane de dolari de un escroc care se dădea drept prințul moștenitor al Dubaiului