Dragnea: Comisia de anchetă privind alegerile din 2009 - marți la plenul reunit al Parlamentului

Înființarea Comisiei de anchetă privind alegerile prezidențiale din 2009 va fi supusă votului marți în plenul reunit al Parlamentului, a declarat președintele Camerei Deputaților, Liviu Dragnea.

"Mâine va fi adoptată (înființarea comisiei de anchetă — n.r.). Mâine, după intervenția președintelui în plenul reunit, va fi un plen reunit în care se va hotărî înființarea comisiei, componența, obiectivele și modificări la Regulamentul comun", a precizat luni Dragnea.

Întrebat dacă va conduce această comisie, Liviu Dragnea a răspuns: "Nu știu, nu cred. Nu am fost niciodată hotărât. Numai din presă aflam că o să conduc eu comisia".

AGERPRES


populare
astăzi

1 Regula neștiută a plajelor grecești: șezlongul e gratuit la consumație minimă

2 Concepută să rivalizeze cu Patriot la costuri reduse

3 Fostul consilier prezidențial Cătălin Avramescu, vizat de percheziții DIICOT în dosarul de pornografie infantilă

4 Marius Oprescu, președintele CJ și al PSD Olt, publică factura ceasului Cartier, care nu apare în declarațiile de avere

5 Au consumat centrele de date din Europa apa Dunării? Răspuns: nu...