Dragnea despre condamnarea sa: Am asistat la o execuţie în masă

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a calificat, vineri, drept "o execuţie în masă" sentinţa în dosarul "DGASPC Teleorman".

"Ieri am asistat la o execuţie în masă. A trebuit să fie condamnaţi nouă oameni ca să se justifice şi condamnarea mea", a declarat Dragnea, după şedinţa Comitetului Executiv Naţional al PSD.

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie l-a condamnat, joi, pe Liviu Dragnea la 3 ani şi 6 luni închisoare cu executare în dosarul "DGASPC Teleorman". Decizia nu este definitivă.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...