Dragnea: Îmi voi da demisia dacă PSD nu câștigă alegerile

Președintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat vineri că își va da demisia de la șefia partidului dacă social-democrații nu vor câștiga alegerile parlamentare din 11 decembrie.

"Îmi voi da demisia dacă PSD nu câștigă alegerile. E o chestiunea firească la noi. (...) În politică, cel care pierde alegerile este cel care nu e pe primul loc", a spus Liviu Dragnea, într-o conferință de presă.

Afirmația sa a venit după ce a fost întrebat dacă va proceda la fel ca Alina Gorghiu, liderul PNL, care a anunțat că își va da demisia dacă liberalii nu vor forma următorul Guvern .

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...