Dragnea și Tăriceanu, absenți de la ceremonia de la Cotroceni în care Vlase a depus jurământul de director SIE

Președinții Parlamentului, Liviu Dragnea și Călin Popescu Tăriceanu, au absentat joi de la ceremonia desfășurată la Cotroceni în care Gabriel Vlase (PSD) a depus jurământul în calitate de director al Serviciului de Informații Externe.

Parlamentul a fost reprezentat de Claudiu Manda, vicepreşedintele Senatului, și Carmen Mihălcescu, vicepreşedintele Camerei Deputaţilor.

”Sper să ajungeţi la concluzia că aţi făcut un pas corect acceptând”, i-a spus preşedintele Klaus Iohannis lui Gabriel Vlase după depunerea jurământului.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...