Dragnea simte miros de CĂTUȘE! Administratorul TelDrum a fost pus sub urmărire penală într-un NOU dosar!

Dragnea simte miros de CĂTUȘE! Administratorul TelDrum a fost pus sub urmărire penală într-un NOU dosar!

DNA a deschis un nou dosar care are in centru firma Tel Drum, apropiata de Liviu Dragnea. DNA suspecteaza obtinerea ilegala de fonduri europene pentru cumpararea unei statii de asfaltare, anunta News.ro, care il citeaza pe avocatul unuia dintre suspecti.

Gheorghe Corbeanca, avocatul lui Florea Neda, fost director Tel Drum, a mai declarat ca Florea Neda nu a dat declaratii, iar DNA i-a pus sechestru pe bunuri.

"Este vorba despre un proiect privind instalatia de asfaltare. Se presupune ca firma de la care Tel Drum a cumparat-o cu 12 milioane de lei a fost achizitionata cu 8 milioane de o alta firma. Faptele s-au petrecut in 2015", a declarat avocatul Corbeanca, citat de News.ro.

Petre Pitis, directorul general al societatii Tel Drum a fost audiat, vineri, la DNA in calitate de suspect, alaturi de Florea Neda, fost director al aceleasi societati.


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?