Dragnea susţine că nicio instituţie a statului nu a plătit deplasarea în Elveţia a țiitoarei

Dragnea susţine că nicio instituţie a statului nu a plătit deplasarea în Elveţia a țiitoarei

Liderul PSD, Liviu Dragnea, preşedinte al Camerei Deputaţilor, a declarat luni că nicio instituţie a statului nu a suportat cheltuielile de deplasare în Elveţia a țiitoarei sale Irina Tănase, aşa cum s-a vehiculat în spaţiul public.

"Nu a acoperit cheltuielile cu cazarea nicio instituţie nici de aici, nici din Elveţia, nici cu transportul", a precizat Dragnea la Parlament.

Întrebat dacă a cumpărat un ceas din Elveţia, Dragnea a spus: "Ştiţi ce preţuri sunt?"

Preşedintele Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea, a efectuat, în perioada 29 - 31 mai, împreună cu o delegaţie parlamentară, o vizită oficială la Berna, în Elveţia. 


populare
astăzi

1 BREAKING Șeful FMI pe regiune anunță o posibilă „supraperformanță economică” în România datorită reformelor deja realizate

2 BREAKING Rapoarte ale serviciilor secrete americane dezvăluie că Putin vrea să cucerească părți din Europa, inclusiv țări care sunt membre NATO

3 VIDEO Uite o chestie care merită văzută...

4 Situație critică în agricultură: „80% dintre fermieri nu-și mai pot plăti datoriile. Să-i execut sau să fiu eu executat?”

5 Văduva bărbatului omorât de Mario Iorgulescu a luat foc: „Ăsta a omorât un om și n-a făcut o zi de pușcărie”