După 25 septembrie, Bucureștiul ar putea rămâne fără primar

O primă consecință a pierderii de către Orban a șefiei PNL va fi, în mod cert, reconfigurarea majorităților din consiliile locale de la nivelul Bucureștiului. Iar prima victimă va fi Nicușor Dan. Care va rămâne la mâna unui PNL pe care nu-l va mai interesa soarta unui individ cu care noua conducere n-are nicio legătură, ba dimpotrivă.

Să nu mai vorbim că Nicușor Dan va rămâne și fără sprijinul USR PLUS. Practic, mandatul său s-ar putea încheia după 25 septembrie...


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...