După 25 septembrie, Bucureștiul ar putea rămâne fără primar

O primă consecință a pierderii de către Orban a șefiei PNL va fi, în mod cert, reconfigurarea majorităților din consiliile locale de la nivelul Bucureștiului. Iar prima victimă va fi Nicușor Dan. Care va rămâne la mâna unui PNL pe care nu-l va mai interesa soarta unui individ cu care noua conducere n-are nicio legătură, ba dimpotrivă.

Să nu mai vorbim că Nicușor Dan va rămâne și fără sprijinul USR PLUS. Practic, mandatul său s-ar putea încheia după 25 septembrie...


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas