După 25 septembrie, Bucureștiul ar putea rămâne fără primar

O primă consecință a pierderii de către Orban a șefiei PNL va fi, în mod cert, reconfigurarea majorităților din consiliile locale de la nivelul Bucureștiului. Iar prima victimă va fi Nicușor Dan. Care va rămâne la mâna unui PNL pe care nu-l va mai interesa soarta unui individ cu care noua conducere n-are nicio legătură, ba dimpotrivă.

Să nu mai vorbim că Nicușor Dan va rămâne și fără sprijinul USR PLUS. Practic, mandatul său s-ar putea încheia după 25 septembrie...


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei