După o vizită istorică, Obama a părăsit Cuba pentru Argentina

Președintele american Barack Obama a părăsit Cuba marți la sfârșitul unei vizite istorice de trei zile, în timpul căreia a pledat în favoarea libertăților publice și apropierii între cele două țări, informează AFP.

Avionul primului președinte al SUA care s-a dus în Cuba după 88 de ani, împreună cu familia sa, însoțiți la aeroport de președintele cubanez Raul Castro, a decolat în jurul orei 16.20 (20.20 GMT) spre Argentina, unde ei sunt așteptați pentru o vizită de două zile.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”