El este MAGICIANUL DRONELOR! Uite ce poate să facă doar cu PUTEREA MINŢII. Video de SENZAŢIE

El este MAGICIANUL DRONELOR! Uite ce poate să facă doar cu PUTEREA MINŢII. Video de SENZAŢIE

Marco Tempest este cunoscut la nivel mondial ca fiind primul tehno-iluzionist din istorie care poate să îmbine magia şi tehnologia într-o artă desăvârşită.

Cel mai SPECTACULOS număr al primului tehno-iluzionist - VIDEO (Imagine: Captura Video)

În 2011 Marco Tempest a surprins lumea prin primul său număr de tehno-iluzionism. Magicianul a reuşit atunci să îşi creeze propria aplicaţie pentru iPhone prin intermediul căreia poate da viaţă "magiei viitorului".

A ajuns cunoscut printr-un filmuleţ în care a folosit trei telefoane iPhone sincronizate perfect pentru a genera o serie de iluzii optice, în timp ce, pe fundal, se auzea povestea acestui nou tip de iluzionism.

În 2016 Tempest a arătat întregii lumi printr-un video, postat chiar pe site-ul său oficial marcotempest.com , ultimul şi cel mai provocator proiect al său cu drone.

Numărul se numeşte "Drone Magic" iar Tempest s-a ajutat de 24 de drone ce par a fi controlate de mişcările sale pentru a imita zborul păsarilor.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

4 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

5 „Uneori avem prejudecăți că este o țară foarte înapoiată, dar este o țară frumoasă, cu mulți oameni drăguți și locuri foarte frumoase”