Elena Băsescu, șomeră, dar cu BMW X6, noul X6...

Elena Băsescu, fiisca fostului președinte Traian Băsescu, nu a avut în anul fiscal 2019 nici un venit, deci se poate afirma că ea a fost șomeră. Candidata PMP pare să fi trăit din indemnizația de creștere a copilului și pensia alimentară a acestora.
 
Potrivit declarației de avere, ea a primit 38.868 de lei din indemnizația de creștere a copilului și 60.000 de lei pensia alimentară. Ea are trei copii, dintre care cel mai mic are doi ani. 

În conturile bancare, ea deține circa 140.000 de euro, plus bijuterii pe care le estimează la 40.000 de euro. 

Potrivit declarației de avere, depusă în calitate de candidat PMP la Parlament, în Constanța, Elena Băsescu nu are nici o locuință sau vreun teren. În schimb, ea deține un BMW X6 40i, o mașină de teren, extrem de puternică și care, în funcție de dotări, poate costa circa 100.000 de euro, scrie  Newsweek România.


populare
astăzi

1 „Asta ar fi Armaghedonul” / 4,5 milioane de americani, surprinși de mesaj după ce un senator SUA a scris că Trump a pierdut controlul

2 Avertisment sumbru al generalului care a adus SUA în România: Sunt convulsiile de dinaintea unui nou război mondial

3 Foarte interesant! / Rușii suflă și-n iaurt când vine vorba de România?

4 Cât mai are România de recuperat din împrumuturile acordate de Nicolae Ceaușescu. Irakul și Mozambicul și-au plătit o parte din datorii

5 Ce se întâmplă? / Miliardarul american Peter Thiel a lansat duminică o serie de conferințe cu ușile închise la Roma despre Antihrist