Elena Udrea, la Curtea de Apel în dosarul privind campania electorală a lui Traian Băsescu din 2009

Elena Udrea a ajuns joi dimineață la Curtea de Apel București. Este prima apariție publică a fostei ministre a Turismului după ce s-a întors din Costa Rica în urmă cu două luni. Ea a refuzat să răspundă la întrebările ziariștilor.

UPDATE: Instanța a decis amânarea procesului până pe 15 octombrie.

 
Ea este audiată într-un dosar DNA în care e acuzată de de instigare la luare de mită și spălarea banilor în campania electorală pentru alegerile prezidențiale din 2009. Udrea este judecată în acest dosar alături de Ioana Băsescu, relatează  G4Media.ro .

 

Vom reveni


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”