Elevii și preșcolarii vor avea joi o zi liberă

Elevii și preșcolarii vor avea joi o zi liberă cu prilejul Zilei Educației, a declarat pentru AGERPRES purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Școlar al Municipiului București, Maria Ștefania Manea. Ea a precizat că joi în București nu se vor face nici cursuri, nici activități extracurriculare.

"Este oficial, este cuprins în Contractul Colectiv de Muncă pe București. Bucureștiul este cel care se supune acestei decizii prin Contractul Colectiv de Muncă. Ceilalți, în țară, fac activități extracurriculare. Așa a fost negociat în contractul de muncă", a spus Maria Ștefania Manea.

AGERPRES (A — autor: Roberto Stan, editor: Mihai Simionescu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului