Elevii și preșcolarii vor avea joi o zi liberă

Elevii și preșcolarii vor avea joi o zi liberă cu prilejul Zilei Educației, a declarat pentru AGERPRES purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Școlar al Municipiului București, Maria Ștefania Manea. Ea a precizat că joi în București nu se vor face nici cursuri, nici activități extracurriculare.

"Este oficial, este cuprins în Contractul Colectiv de Muncă pe București. Bucureștiul este cel care se supune acestei decizii prin Contractul Colectiv de Muncă. Ceilalți, în țară, fac activități extracurriculare. Așa a fost negociat în contractul de muncă", a spus Maria Ștefania Manea.

AGERPRES (A — autor: Roberto Stan, editor: Mihai Simionescu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan