Europa League: FCSB - Hapoel Beer Sheva 1-1, la pauză

FCSB și formația israeliană Hapoel Beer Sheva sunt la egalitate, 1-1, la pauza meciului care are loc joi seara, pe Arena Națională din București, în Grupa G a Europa League la fotbal.

Florinel Coman a profitat de o neînțelegere între fundașii centrali ai oaspeților, l-a driblat pe portarul David Goresh și a marcat în poarta goală (31).

Hapoel a restabilit egalitatea în min. 37, când mingea a intrat în poartă dintr-o contră a lui Gabriel Enache la reluarea lui Ben Sahar.

FCSB s-a impus cu 2-1 în meciul de la Beer Sheva și are nevoie de un singur punct pentru a-și asigura calificarea în șaisprezecimile de finală ale competiției.

AGERPRES (editor: Mihai Țenea)


populare
astăzi

1 Cine este românca Corina Tarniță, profesoara de la Princeton menționată în documentele Epstein

2 Căsătorită, fosta tenismenă de elită și-a făcut publică relația amoroasă cu soțul celei mai bune prietene. „Totul a ieșit la iveală. Așa ceva nu se fa…

3 „Să nu ne mire ce va urma”. Un analist explică criza profundă de încredere în instituțiile politice. Parlamentul, la cote minime

4 „România nu e ce ne-am așteptat” / Familia care a renunțat la Germania și vrea să locuiască în Grecia. Ce sfaturi a primit

5 „Cred că intrăm într-un rit de trecere turbulent și inevitabil, care ne va testa ca specie” / Eseu care dă fiori al unui dezvoltator de AI