Europarlamentare2019 BEC a acreditat CURS şi AVANGARDE pentru efectuarea de sondaje la ieşirea de la urne

Europarlamentare2019 BEC a acreditat CURS şi AVANGARDE pentru efectuarea de sondaje la ieşirea de la urne

Biroul Electoral Central (BEC) a acreditat CURS şi AVANGARDE pentru efectuarea de sondaje de opinie la ieşirea de la urne la alegerile europarlamentare din 26 mai, la nivel naţional.

Potrivit unei decizii a BEC, operatorii de sondaj ai CURS şi AVANGARDE au acces în baza unei acreditări în zona de protecţie de 500 de metri a secţiilor de votare fără a avea acces în secţiile de votare.

Aceştia au obligaţia de a nu tulbura liniştea şi ordinea publică şi de a nu interveni în niciun mod în organizarea şi desfăşurarea alegerilor, se mai arată în decizia BEC. AGERPRES


populare
astăzi

1 Ce nu s-a spus despre fetiţa salvată din lacul îngheţat. „Adevăratul erou este altcineva"

2 Țara lui Plaha / El este noul președinte al Tribunalului București / E în Tribunal de 3 săptămâni și n-ar fi intrat la nicio ședință de judecată (surse) /

3 VIIDEO „Ieșiți public, doamnă von der Leyen, și spuneți adevărul! Să știe și cetățenii!” / Rares Bogdan, discurs dur în Parlamentul European!

4 BREAKING România, pe ciudata listă neagră a lui Putin cu „dușmanii Rusiei”

5 Soția de fotbalist care a furat toate privirile la nunta lui Radu Drăgușin. Petrecere cu ștaif la Athenee Palace