Europarlamentarul PSD Claudiu Ciprian Tănăsescu s-a înscris în UNPR

Europarlamentarul PSD Claudiu Ciprian Tănăsescu s-a înscris în UNPR

Europarlamentarul PSD Claudiu Ciprian Tănăsescu s-a înscris în Uniunea Naţională pentru Progresul României, informează un comunicat al UNPR, transmis miercuri AGERPRES.

Claudiu Ciprian Tănăsescu a obţinut în 2014 un nou mandat de europarlamentar, candidând pe listele Alianţei electorale PSD+UNPR+PC din partea PSD. Este membru al Grupului Alianţei Progresiste a Socialiştilor şi Democraţilor din Parlamentul European (S&D).

În 2009 a candidat pe liste PRM şi a câştigat primul mandat în Parlamentul European.

Pe 2 martie, preşedintele UNPR, Gabriel Oprea, anunţa că pe listele partidului pentru europarlamentarele din acest an se vor regăsi Ilie Năstase şi Anghel Iordănescu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

4 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

5 „Uneori avem prejudecăți că este o țară foarte înapoiată, dar este o țară frumoasă, cu mulți oameni drăguți și locuri foarte frumoase”