Evacuarea Aeroportului London City: Un bărbat de 25 de ani arestat pentru terorism

Evacuarea Aeroportului London City: Un bărbat de 25 de ani arestat pentru terorism

Un bărbat de 25 de ani a fost arestat la Londra în legătură cu evacuarea de urgență a Aeroportului Londra City vineri, 21 octombrie, în urma unui incident chimic, a anunțat poliția londoneză, citată de cotidianul The Independent.

Polițiștii au spus că arestarea a fost efectuată sâmbătă pentru că ar fi folosit o substanță chimică care a determinat evacuarea terminalului și oprirea zborurilor.

Zeci de oameni au fost tratați vineri seara de către medicii de pe ambulanță pentru ca au avut probleme respiratorii după ce au inhalat substanțe toxice în aeroportul londonez.

AGERPRES (AS — editor: Ana Maria Luca)


populare
astăzi

1 Afacerea secolului la granița României: „Ar fi păcat să ratăm momentul”. Planul propus de Armand Goșu pentru reconstrucția Ucrainei

2 VIDEO Paula Seling, aspru criticată în Moldova după un moment de prostie pură în plină discuție despre unire

3 „Asta mi se pare anormal” / Ce pensie are Traian Băsescu

4 Șapte mașini și o lecție de răbdare: tânărul obligat să aștepte pentru a traversa strada stârnește indignare online

5 David Popovici, bun de plată / Campionul olimpic a pariat și a rămas dator peste noapte. „Nu a vrut și am insistat!”. Cui îi datorează bani