Explozie urmată de incendiu violent la un bloc din Constanța

O explozie urmată de un incendiu violent s-au produs joi după-amiază la etajul patru al unui bloc de locuințe din sudul municipiului Constanța, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU).

Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Constanța, Anca Chiriță, deflagrația a fost urmată de incendiu și în momentul de față flăcările se manifestă puternic și ies pe geamurile apartamentului.

"Din fericire locatarii de la ultimul etaj, acolo unde s-a produs explozia și incendiul, s-au evacuat singuri. La locul intervenției se află trei mașini ale ISU Dobrogea și un echipaj SMURD, cu ambulanță. Nu sunt persoane rănite sau intoxicate cu fum, până în prezent", a declarat Anca Chiriță.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”