EXPLOZIV/Fost general SIE: Gata, au făcut PACE! Dosarul Black Cube va fi un fâs!

Serviciile secrete românești au negociat un acord pentru închiderea conflictului generat de scandalul Black Cube, spune, pentru Comisarul.ro, un fost general SIE. Focul de artificii pe care-l aștepta toată lumea a fost stins din respect pentru președintele României și la atenționarea unor parteneri externi iritați de aceste lupte care subminează încrederea societății în stat, susține fostul general. El mai spune că declarațiile fostului ofițer SRI Daniel Dragomir sunt irelevante și nu vor face valurile pe care le așteaptă toată lumea. Nu există niciun contract scris care să ateste că o persoană sau firmă identificabile au fost implicate. Fără ele, spune fostul general SIE, dosarul se va închide cât de curând. Și nici pe Dragomir, în acest dosar, nu-l așteaptă acuzații foarte grave. Despre parte israeliană nici nu poate fi vorba. Cine-l aduce în România pe șeful Black Cube? Să fim serioși!



populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor