F. Iordache, ministrul Justiției PSD: O lege a amnistiei și grațierii discutată în Parlament e de bun augur

"O lege a amnistiei si gratierii nu a fost promovata de noi in campania electorala, dar o astfel de lege discutata in Parlament e de bun augur", a spus miercuri ministrul PSD desemnat pentru Justitie, Florin Iordache.

Iordache a facut aceasta declaratie la finalul audierii sale in comisiile parlamentare. Intrebat de ziaristi daca in calitate de ministru va initia a astfel de lege, Iordache a evitat sa raspunda.

Reamintim ca Florin Iordache, unul dintre juristii influenti in PSD, a avut o contributie esentiala la promovarea pachetului de legi anti-justitie din martea neagra (decembrie 2013).


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?