FC Argeş, victorie în faţa celor de la UTA Arad în prima etapă a Superligii

FC Argeş a deschis scorul în minutul 2, prin fotbalistul din Madagascar Dorian Bertrand.

Fostul jucător al celor de la Nancy a reuşit dubla în minutul 54, atunci când a înscris din pasa lui Jakolis.

FC Argeş: Greab - Tofan, M. Constantin, Cestor, Latovlevici - Meza Colli, Njike – Jakolis (Julio Donisa 71’), A. Calcan (Raynov 72’), Bertrand (Turda 72’) - Al. Işfan. Antrenor Andrei Prepeliţă.

UTA Arad: Fl. Iacob – Vukcevic (Erico da Silva 60’), Hoxkhallari, Benga, Dobrescu (Şteau 86’) - Batha, Fl. Matei (Cascini 46’) – Ubbink (Stahl 60’), Miculescu, Otele - Keşeru. Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: Meza Colli 32 / Vukcevic 6, Batha 84, Hoxkhallari 90+6

Arbitri: Marcel Bîrsan – Vasile Marinescu, Adrian Vornicu – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache – Sebastian Eugen Gheorghe

Observator: Alexandru Deaconu

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 Eșecul cabinetului Veștea în Parlament: Câștigători, perdanți și scenarii politice post-vot

5 Gelu Duminică, după eșecul Guvernului Veștea: «Culmea ironiei e să vezi trădătorii cum sunt trădaţi»