FC Botoșani - Ceahlăul 2-0

FC Botoșani a învins-o pe Ceahlăul Piatra Neamț cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 27-a a Ligii I de fotbal. FC Botoșani a deschis rapid scorul, prin Hadnagy, în minutul 8, și a majorat diferența aproape de final, grație lui Ivanovici (82). Marcatorul ultimului gol fusese introdus în repriza a doua.

FC Botoșani a acumulat 40 puncte și a urcat provizoriu pe locul 6, cu speranțe de a juca în viitoarea ediție a Europa League. Ceahlăul, cu 23 de puncte, este pe poziția a 15-a, tot mai aproape de retrogradare.

1 O dezvăluire care dă de gândit / „Din păcate, nu am avut ocazia să-l cunosc pe Zelensky în persoană. Probabil că are alte lucruri de făcut”

2 Încă o dovadă a „corectitudinii” occidentale... Ți se face scârbă când citești așa ceva...