FCSB a debutat cu dreptul în Grupa G a Europa League, 3-0 cu Viktoria Plzen

UPDATE Echipa de fotbal FCSB a învins formația cehă Viktoria Plzen cu scorul de 3-0 (2-0), joi seara, pe Arena Națională din București, la debutul în Grupa G a Europa League.

 FCSB a deschis scorul prin Constantin Budescu (21), dintr-un penalty eronat acordat de arbitrul leton Andris Treimanis, la un duel între Budescu și Tomas Hajek. Budescu a reușit ''dubla'' în minutul 44, cu un lob peste portarul Ales Hruska, după o lansare remarcabilă a lui Denis Alibec.

Viktoria a avut o bară prin Milan Petrzela, în min. 19.

În turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, cele două formații au remizat la București, 2-2, iar FCSB a câștigat cu 4-1 la Plzen.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...