FCSB din nou lider al campionatului după victoria în fața FCU Craiova

Meciul s-a decis în primul sfert de oră. Din minutul 57, FCSB a jucat în 10 oameni.

FCSB a revenit pe primul loc în Superliga de fotbal după ce a învins-o pe FC U Craiova cu scorul de 2-1 (2-0), duminică seara, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a 16-a.

FCSB conducea cu 2-0 după primul sfert de oră, prin golurile marcate de Florinel Coman (9), din lovitură liberă, şi de Darius Olaru (12 - penalty), după un fault comis de Mascarenhas la Alexandru Băluţă.

FCSB venea după trei meciuri consecutive fără victorie în campionat, două egaluri şi un eşec.

FC U Craiova a ajuns la şapte etape consecutive fără victorie, trei egaluri şi patru eşecuri.

FC FCSB - FC U 1948 Craiova 2-1 (2-0), Arena Naţională - Bucureşti Au marcat: Florinel Coman (9), Darius Olaru (12 - penalty), respectiv Vladislav Blănuţă (65). Cartonaş roşu: Valentin Creţu (FCSB, 57).

Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); al patrulea oficial: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)

Arbitru video: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitru asistent video: Romică Bîrdeş (Piteşti)

Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA, Paul Mincu (Bucureşti) - LPF

2 După America Express, copiii Andreei Esca fac din nou echipă la Antena 1. Alexia Eram: „M-am simțit foarte bine la filmări”