Filipine: Duterte, perturbat de... un gândac, în timp ce rostea un discurs la un miting electoral

Preşedintele filipinez Rodrigo Duterte, prezent miercuri seara la un miting electoral unde rostea un discurs, părea imperturbabil, până când un gândac de mărimea unui deget a apărut pe umărul său stâng în timp ce se adresa mulţimii la eveniment, relatează agenţia Reuters.

Duterte (74 de ani) îi susţinea pe candidaţii pentru Senat la mitingul ce a avut loc în provincia Bohol (centru), când o insectă a venit în zbor şi s-a aşezat pe umărul său, potrivit unor imagini.


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”

5 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate