Firea: Un raport al Corpului de control privind activitatea Spitalului 'Obregia' a fost transmis DNA

Firea: Un raport al Corpului de control privind activitatea Spitalului 'Obregia' a fost transmis DNA

Un raport al Corpului de control al primarului general privind activitatea de până acum a conducerii Spitalului Clinic dr. "Alexandru Obregia" a fost transmis DNA, a anunțat, joi, primarul general al Capitalei, Gabriela Firea.

"Am primit acum câteva zile o solicitare de a pune la dispoziția DNA raportul Corpului de control al primarului general cu privire la activitatea de până acum a conducerii Spitalului 'Obregia'. În cursul zilei de astăzi am transmis în copie conform cu originalul acest raport al Corpului de control al primarului general. În ceea ce ne privește, este vorba de măsuri administrative transmise conducerii acestui spital", a precizat Firea, întrebată de jurnaliști pe această temă, după întâlnirea cu ministrul Energiei, Toma Petcu, pe problematica strategiei energetice a Capitalei.

Ea a adăugat că, mai departe, "organele de cercetare vor dispune "cu siguranță" și alte măsuri, dar care nu sunt în responsabilitatea PMB.

AGERPRES/(A — autor: Sorin Peneș, editor: Florin Marin, editor online: Simona Aruștei)


populare
astăzi

1 BREAKING Ciprian Ciucu este noul primar al Bucureștiului!

2 LIVE Rezultate alegeri Primăria București / Ciprian Ciucu, câștigător detașat al fotoliului de primar general

3 Dezvăluiri bombă. Numele femeilor celebre care îl „vizitau” pe Adrian Mutu, după transferul în Anglia. „Pe asta n-am mai spus-o. A fost acolo”

4 LIVE Alegeri București / Sub 600.000 de bucureșteni și-au ales primarul

5 Un articol care dă fiori... / „Idioții utili” din America pe care Putin îi manipulează ca pe marionete