Florin Călinescu despre candidata PSD: E zona crepusculară dacă ajunge asta la Cotroceni. Își deschide coafor!

Actorul Florin Călinescu, ales în weekend președinte al Partidului Verde, a comentat la B1, în stilu-i caracteristic, candidatura premierului Viorica Dăncilă la prezidențiale.

"M-ați binedispus, m-ați făcut să râd... Își va deschide coafor la Cotroceni. Întrece orice limită a imaginației. Era un serial când eram eu mai tânăr, Zona crepusculară... Se spunea să nu umbli la butoane, că e un anunț din zona aceea. Cam așa și cu această candidatură a doamnei Dăncilă.

Povestea nu are legătură cu doamna Dăncilă, ci cu Liviu Dragnea. Tot ce se întâmplă acum este o consecință a ceea ce a creat el. A promovat, cultivat oameni de o anumită înălțime culturală", a spus Florin Călinescu.

Pe de altă parte, noul președinte la Partidului Verde spune că nu va candida la prezidențiale. "Vreau să-i netezesc drumul doamnei Dăncilă, nu vreau să fiu un obstacol în calea ei", a mai precizat actorul.


populare
astăzi

1 VIDEO „Vom face un referendum și vom câștiga. Ne vom lua țara înapoi”

2 Lecții pentru întreaga lume din mica Ungarie

3 „A devenit partidul capitalistului” / Sfârșitul unuia dintre cei mai importanți actori politici care au dominat România din 1990?

4 O informație care dă fiori...

5 „Oricum mă duc, hai să mor în ale mele, să fiu măreț!”. Dialog cutremurător cu Mircea Lucescu, înainte ca tehnicianul să intre in comă