Florin Vodiţă, eliberat din funcţia de secretar de stat în cadrul SGG

Florin Vodiţă a fost eliberat din funcţia de secretar de stat în cadrul Secretariatului General al Guvernului printr-o decizie a premierului interimar Mihai Fifor.

În decizia publicată marţi în Monitorul Oficial se precizează că, totodată, încetează şi calitatea lui Florin Vodiţă de conducător al Comitetului interministerial pentru coordonarea relaţiilor României cu Organizaţia pentru Cooperare şi Dezvoltarea Economică (OCDE).

Printr-o altă decizie a premierului interimar, Ana-Maria Ciobanu a fost desemnată să exercite, cu caracter temporar, funcţia de secretar general al Ministerului Sănătăţii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...