Florin Vodiţă, eliberat din funcţia de secretar de stat în cadrul SGG

Florin Vodiţă a fost eliberat din funcţia de secretar de stat în cadrul Secretariatului General al Guvernului printr-o decizie a premierului interimar Mihai Fifor.

În decizia publicată marţi în Monitorul Oficial se precizează că, totodată, încetează şi calitatea lui Florin Vodiţă de conducător al Comitetului interministerial pentru coordonarea relaţiilor României cu Organizaţia pentru Cooperare şi Dezvoltarea Economică (OCDE).

Printr-o altă decizie a premierului interimar, Ana-Maria Ciobanu a fost desemnată să exercite, cu caracter temporar, funcţia de secretar general al Ministerului Sănătăţii. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei