Florin Vodiţă, eliberat din funcţia de secretar de stat în cadrul SGG

Florin Vodiţă a fost eliberat din funcţia de secretar de stat în cadrul Secretariatului General al Guvernului printr-o decizie a premierului interimar Mihai Fifor.

În decizia publicată marţi în Monitorul Oficial se precizează că, totodată, încetează şi calitatea lui Florin Vodiţă de conducător al Comitetului interministerial pentru coordonarea relaţiilor României cu Organizaţia pentru Cooperare şi Dezvoltarea Economică (OCDE).

Printr-o altă decizie a premierului interimar, Ana-Maria Ciobanu a fost desemnată să exercite, cu caracter temporar, funcţia de secretar general al Ministerului Sănătăţii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?