Formula 1: Germanul Nico Rosberg (Mercedes) a câștigat Marele Premiu al Japoniei

Pilotul german Nico Rosberg (Mercedes) a câștigat duminică, pe circuitul de la Suzuka, Marele Premiu al Japoniei, a 17-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, informează agențiile internaționale de presă. Pe locurile următoare s-au clasat Max Verstappen (Red Bull) și Lewis Hamilton (Mercedes).

De remarcat este faptul că sportivul german a plecat din pole position și a reușit să treacă primul linia de sosire.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...