Fost secretar de stat ALDE în Guvernul Dăncilă, repus pe post de Cabinetul Orban

Iulian Octavian Stana, fost secretar de stat din partea ALDE la Ministerul Mediului în Guvernul Dăncilă, a fost numit în aceeași funcție de premierul Ludovic Orban.

Iulian Stana, în vârstă de 37 de ani, membru al ALDE Arad, a fost numit în iunie în funcția de secretar de stat în Ministerul Mediului.

El a demisionat la finalul lunii august, atunci când partidul condus de Călin Popescu Tăriceanu a decis ieșirea de la guvernare.

Printr-o decizie a premierului Orban de marți, publicată în Monitorul Oficial, Iulian Stana a fost numit din nou în postul de secretar de stat la Ministerul Mediului.

Iulian Stana este lector univ. dr. în cadrul Universității de Vest „Vasile Goldiș” Arad și prodecan în cadrul Facultății de Medicină. Stana este membru ALDE din 2018.


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA