Fosta judecătoare Lidia Barac, numită secretar de stat la Ministerul Justiției

Lidia Barac, fost președinte al Curții de Apel Timișoara, a fost numită secretar de stat în Ministerul Justiției, potrivit unei decizii a premierului Ludovic Orban, publicată în Monitorul Oficial. Lidia Barac a mai lucrat cu Cătălin Predoiu ca secretar de stat în perioada 2010 – 2012.

Barac a fost judecător și președinte al Curții de Apel Timișoara, iar anterior a fost judecător la Tribunalul Caraș Severin și Judecătoria Reșița.

Ea predă cursuri de drept la Universitatea Aurel Vlaicu din Arad și Universitatea Tibiscus din Timișoara.


populare
astăzi

1 Panouri publicitare misterioase, în București. „Nu au absolut niciun site, niciun nume, nici un logo pe afișe"

2 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

3 Decese și dispariții misterioase în rândul savanților legați de programe clasificate ale SUA. Al nouălea om de știință mort în circumstanțe neclare

4 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

5 „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor” / Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor