Fosta judecătoare Lidia Barac, numită secretar de stat la Ministerul Justiției

Lidia Barac, fost președinte al Curții de Apel Timișoara, a fost numită secretar de stat în Ministerul Justiției, potrivit unei decizii a premierului Ludovic Orban, publicată în Monitorul Oficial. Lidia Barac a mai lucrat cu Cătălin Predoiu ca secretar de stat în perioada 2010 – 2012.

Barac a fost judecător și președinte al Curții de Apel Timișoara, iar anterior a fost judecător la Tribunalul Caraș Severin și Judecătoria Reșița.

Ea predă cursuri de drept la Universitatea Aurel Vlaicu din Arad și Universitatea Tibiscus din Timișoara.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...