Fostul baschetbalist Shaquille O'Neal vrea să se angajeze în poliţie

Fostul baschetbalist american Shaquille O'Neal, retras din activitate din 2011, şi-a depus dosarul pentru a deveni ofiţer de poliţia în Florida, a declarat un purtător de cuvânt din oraşul Doral, informează AFP.

În vârstă de 42 de ani, fostul campion NBA, care a trecut pe la Los Angeles Lakers, Miami Heat şi Boston Celtics, urmează să efectueze teste fizice şi psihologice pentru a se putea angaja în forţele de ordine.

Potrivit presei locale, fostul jucător a fost, în urmă cu zece ani, ofiţer de rezervă în poliţia din Miami Beach.

 


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 Panouri publicitare misterioase, în București. „Nu au absolut niciun site, niciun nume, nici un logo pe afișe"

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 Decese și dispariții misterioase în rândul savanților legați de programe clasificate ale SUA. Al nouălea om de știință mort în circumstanțe neclare

5 „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor” / Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor