Fostul președinte american George H.W. Bush a fost spitalizat (presă)

Fostul președinte american George H.W. Bush a fost internat marți în spital, transmite postul de televiziune KHOU-TV, afiliat CBS.

Sursa foto: www.history.com

Bush a fost preluat de ambulanță de la reședința sa din Houston, unde locuiește împreună cu soția sa, Barbara.

Potrivit informațiilor difuzate de sursa citată, fostul președinte republican, în vârstă de 92 de ani, se simte mai bine acum, dar va rămâne în spital câteva zile.

Motivele pentru care a ajuns în grija medicilor nu au fost încă făcute publice.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?