Fostul primar Gheorghe Nichita, condamnat la 4 ani închisoare cu executare

Gheorghe Nichita, fost primar al municipiului Iași, a fost condamnat luni de Tribunalul București la 4 ani închisoare cu executare pentru luare de mită.

În același dosar, omul de afaceri Tiberiu Urdăreanu a fost condamnat la 8 luni închisoare cu suspendare pentru dare de mită.

De asemenea, instanța a dispus confiscarea sumei de 71.214 lei de la Gheorghe Nichita, bani primiți ca mită de fostul primar.

Decizia nu este definitivă.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...