Fostul primar Gheorghe Nichita, condamnat la 4 ani închisoare cu executare

Gheorghe Nichita, fost primar al municipiului Iași, a fost condamnat luni de Tribunalul București la 4 ani închisoare cu executare pentru luare de mită.

În același dosar, omul de afaceri Tiberiu Urdăreanu a fost condamnat la 8 luni închisoare cu suspendare pentru dare de mită.

De asemenea, instanța a dispus confiscarea sumei de 71.214 lei de la Gheorghe Nichita, bani primiți ca mită de fostul primar.

Decizia nu este definitivă.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...