Fotbal - CM 2018: Cristiano Ronaldo, mărul discordiei între Dominic Thiem şi Kristina Mladenovic

Fotbal - CM 2018: Cristiano Ronaldo, mărul discordiei între Dominic Thiem şi Kristina Mladenovic

Portughezul Cristiano Ronaldo, autor a trei goluri în meciul cu Spania (3-3) de la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, a devenit mărul discordiei între tenismanul austriac Dominic Thiem şi partenera sa Kristina Mladenovic (Franţa), relatează ziarul AS.

După meciul Portugalia - Spania , Mladenovic, nr. 56 WTA, a postat un mesaj pe reţelele de socializare în care îl consideră pe Cristiano Ronaldo cel mai bun jucător din lume: ''Fără nicio îndoială, el este cel mai bun din toate timpurile! Ronaldooooo''.

Dominic Thiem, nr. 7 mondial, recent finalist la Roland Garros, nu este însă de acord şi îl susţine în continuare pe Ronaldinho: ''Îmi place mult Ronaldo, dar nu sunt de acord cu 'Kiki'. Pentru mine, nu el este cel mai bun din toate timpurile, cel mai bun rămâne Ronaldinho''.
AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite, asta chiar este o informație interesantă... / O fi mâna americanilor? Sau a ucrainenilor?

2 Departamentul de Stat al SUA, mesaj tranșant pentru americanii din Rusia: „Părăsiți țara, pregătiți și un testament”

3 „Am metastazat armata rusă”. Partizanii ucraineni vorbesc despre un „moment de cotitură” al mișcării de rezistență

4 Fiica actorului Tommy Lee Jones a fost găsită moartă într-un hotel de lux, în noaptea de Anul Nou. Avea 34 de ani

5 BREAKING Scurgerea masivă de documente care arată cum Rusia își execută și torturează propriii soldați