Fotbal - Italia: Verona - Juventus Torino 1-1, în etapa a 24-a

Hellas Verona şi Juventus Torino au remizat, 1-1 (0-0), într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 24-a a campionatului italian de fotbal Serie A, transmite AFP.

Campioana Italiei a deschis scorul prin Cristiano Ronaldo (49), dar Verona a restabilit egalitatea în minutul 77 prin Antonin Barak.

Alte rezultate:

Bologna - Lazio Roma 2-0
Mbaye (19), Sansone (64)

Spezia - Parma 2-2
Gyasi (52, 72) - Karamoh (17), Hernani (25)

În meciul de la Spezia, atacantul român Valentin Mihăilă a fost titular la Parma până în minutul 79.

În clasamentul provizoriu, Inter conduce cu 53 puncte, urmată de AC Milan 49, Juventus 46, AS Roma 44, Atalanta 43, Lazio 43, Napoli 40, etc.

2 Bilanțul după trei luni al noului comandant al Forțelor Armate Ucrainene: Armata lui Putin sângerează din greu, dar câștigă încă teren

4 Se întâmplă lucruri? / Se strânge robinetul?

5 Dorel Vișan, premiat de Masonerie pentru prezența la Moscova...