Fotbal - Liga 1: Concordia Chiajna - AFC Hermannstadt 2-0

Echipa Concordia Chiajna a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), nou promovata AFC Hermannstadt, într-o partidă contând pentru etapa a patra a Ligii I de fotbal, disputată sâmbătă.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 38, în urma unei lovituri de la 11 m transformată de Paul Batin, după un fault în careu asupra lui Grădinaru. Rezultatul final a fost stabilit în repriza secundă de Panait (min.88).

Concordia Chiajna, care venea după un egal şi două înfrângeri în primele etape, a obţinut prima sa victorie de la debutul acestui sezon, egalându-i la puncte pe sibieni (4).

CS Concordia Chiajna - AFC Hermannstadt 2-0 (1-0), stadion Concordia - Chiajna (Ilfov)
Au marcat: Paul Batin (38 - penalty), Dan Panait (88)
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamţ) şi Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); rezervă: Adrian Cojocaru (Galaţi).
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) - CCA, Aurel Beldeau (Craiova) - LPF.
AGERPRES (editor: Mihai Dragomir, editor online: Daniela Juncu)

2 VIDEO Soldați ruși spunând adevărul despre ce se întâmplă cu armata lor în Ucraina

3 VIDEO Frate, nu ți-ai dori să trăiești așa ceva... Ce o fi fost în capul piloților?

4 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!

5 „A fost așa toată durata zborului de patru ore”