Fotbal - Liga I: Academica Clinceni - Universitatea Craiova 0-0

Fotbal - Liga I: Academica Clinceni - Universitatea Craiova 0-0

Universitatea Craiova nu a reuşit să treacă în deplasare de Academica Clinceni, scor 0-0, duminică, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii I de fotbal, prima din returul sezonului regulat.

Craiovenii au avut mai multe ocazii, printre care o bară a lui Bălaşa, şi au cerut două penalty-uri, la intervenţii asupra lui Cicâldău şi Mihăilă.

Echipa antrenată de Victor Piţurcă are trei meciuri consecutive fără victorie şi, cu 24 de puncte, se află pe poziţia a treia a clasamentului.

Academica are 11 puncte şi rămâne pe locul 13, penultimul. Nou-promovata a obţinut o remiză albă surprinzătoare şi în precedenta etapă, în meciul cu FC Viitorul.

Academica Clinceni - Universitatea Craiova 0-0, Clinceni Arena - Clinceni
Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) - CCA, Viorel Anghelinei (Galaţi) - LPF
AGERPRES (AS/editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Ada Vîlceanu)

Sursa foto: Academica Clinceni/Facebook.com


populare
astăzi

1 Hopa! Ce avem noi aici? / Urmează Bolojan?

2 Luați-o și pe asta cu Grindeanu! Și judecați voi cam despre ce ar fi vorba....

3 Șeful Apelor Române dezvăluie, într-o înregistrare cu camera ascunsă, adevărul despre criza apei. Momentul care ar fi declanșat problemele

4 BREAKING DNA a găsit la domiciliul primăriței din Olteni / Teleorman 251.860 de euro, 90.100 de lei și 320 de dolari

5 VIDEO Trump Jr. / „Am fost la Monaco, jumătate dintre mașinile de superlux sunt ale ucrainenilor”