Fotbal - Liga I: ACS Poli Timișoara - FC Botoșani 1-1, în play-out

ACS Poli Timișoara a terminat la egalitate cu FC Botoșani, scor 1-1 (1-0), luni seara, pe Bega, într-un meci din etapa a opta a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Poli a deschis scorul prin Gabriel Cânu (39), iar oaspeții au egalat în repriza secundă, prin Cătălin Golofca (76).

Poli este neînvinsă de cinci etape, în care a înregistrat două victorii și trei egaluri.

FC Botoșani a înregistrat egaluri 1-1 la ultimele trei etape, după un eșec.

ACS Poli Timișoara — FC Botoșani 1-1 (1-0), stadion "Dan Păltinișanu" — Timișoara
Au marcat: Gabriel Cânu (39), respectiv Cătălin Golofca (76).
Arbitru: Marcel Bîrsan (București); arbitri asistenți: Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea); arbitru de rezervă: Iulian Dima (București)
Observatori: Ioan Onicaș (Zalău) — CCA, Dan Potocianu (Reșița) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”