Fotbal - Liga I: Chindia Târgovişte - FC Viitorul 0-1

FC Viitorul Constanţa a învins nou-promovata Chindia Târgovişte cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, în deplasare, pe Stadionul ''Ilie Oană'' din Ploieşti, într-un meci din Liga I de fotbal.

FC Viitorul a obţinut a doua sa victorie din acest campionat prin golul marcat de brazilianul Eric de Oliveira (54), cu un şut din marginea careului.

Fiecare formaţie a avut câte o bară, gazdele prin Cristian Neguţ (9), iar echipa antrenată de Gheorghe Hagi prin Gabriel Iancu (61).

AFC Chindia Târgovişte - FC Viitorul Constanţa 0-1 (0-0), Stadion ''Ilie Oană'' - Ploieşti
A marcat: Eric de Oliveira (54).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas