Fotbal - Liga I: CS Mioveni - Rapid 0-2

Rapid Bucureşti a învins-o pe CS Mioveni cu scorul de 2-0 (1-0), vineri seara, în deplasare, într-un meci din etapa a doua a Ligii I de fotbal.

Într-un derby al nou-promovatelor, Rapid s-a impus prin golurile marcate de Dragoş Grigore (42), în urma unui corner, şi de Adrian Bălan (55), după o pasă de la Nicolae Carnat.

Dragoş Grigore a înscris primul său gol pentru Rapid.

Rapid are maximum de puncte după două etape, în timp ce Mioveni nu are niciunul.

CS Mioveni - FC Rapid Bucureşti 0-2 (0-1), Stadion Orăşenesc - Mioveni
Au marcat: Dragoş Grigore (42), Adrian Bălan (55).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Florian Alexandru Vişan (Galaţi), Mihăiţă Necula (Bucureşti); arbitru de rezervă: Szabolcs Kovacs (Carei)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) - CCA, Paul Mincu (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: (c) FC Rapid 1923 /facebook


populare
astăzi

1 Printr-un mesaj dubios, rușii îi transmit din Luxemburg lui Mircea Geoană că nu l-au uitat

2 Festivalul prostiei în PSD, în plină desfășurare / O filială județeană PSD a votat în unanimitate pentru un guvern fără Ilie Bolojan și fără USR

3 BREAKING Iranul a lovit două dintre cele mai mari fabrici de aluminiu din lume și amenință acum universitățile americane din Golf

4 Noi amănunte de la festivalul prostiei din PSD / Ce ar pune la cale Grindeanu, „știuca” politicii românești...

5 VIDEO Atac reușit al Iranului asupra unei baze americane din Arabia Saudită: Cel puțin 12 soldați răniți și avioane avariate