Fotbal - Liga I: CSMS Iași - FC Botoșani 1-1, în play-out

CSMS Iași și FC Botoșani au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), joi seara, în Copou, într-un meci din etapa a 13-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Oaspeții au deschis scorul prin camerunezul Michael Ngadeu (7), dar ieșenii au egalat imediat după pauză, prin Bojan Golubovic (46).

CSMS Iași — AS FC Botoșani 1-1 (0-0), Stadion ''Emil Alexandrescu'' — Iași

Au marcat: Bojan Golubovic (46), respectiv Michael Ngadeu-Ngadjui (7).

Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui), Mircea Orbuleț (București); arbitri asistenți adiționali: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe), Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); arbitru de rezervă: Iulian Radu (București)

Observatori: Costin Ioan Toma (Piatra Neamț) — CCA, Bogdan Buhuș (Bârlad) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 Gelu Duminică, după eșecul Guvernului Veștea: «Culmea ironiei e să vezi trădătorii cum sunt trădaţi»